Sigaranın İçindeki Maddeler

Zaten sigaranın zararlı olduğunu bilmeyen yoktur.Peki zararlı deyip geçecek misiniz? Şimdi sizlere sigaranın içindeki maddelerden bahsedeceğiz.Gözlerinize inanamayacaksınız.

Sigaranın İçindeki Maddeler 300x167 Sigaranın İçindeki Maddeler

Sigaranın İçindeki Maddeler

Açıklanan listelere göre, sigaralarda 269′u (yanmış) katkı maddesi olmak üzere 602 farklı girdi kullanıldığı ortaya çıktı. “Katkı maddeleri” başlığıyla açıklanan listede, “anisaldehit, asetik asit, asetofenon, bal, benzil alkol, Bulgar gül yağı, etil alkol, gliserol, ıhlamur yağı, kakao özütü ve tozu, karamel, karanfil yağı,laktik asit, mentol, meyan kökü tozu, nitrojen, ökaliptol, propilen glikol, rom, şeker, vanilya, yasemin ve yıldız anason yağı”nın da aralarında bulunduğu 269 madde yer aldı.

Sigara kağıdı için 25 (yanmış), kenar ek yeri yapıştırıcısı için 9 (yanmış), sigara kağıdı üzerindeki mürekkepte 35 (yanmış), filtreleme için 39 (yanmamış), filtre sargısında 51 (yanmamış), filtre yapıştırıcısında 37 (yanmamış), uç kağıdı ve mürekkebinde 137 maddenin (yanmamış) kullandığını belirlendi.

İşte bu maddeler bizleri sizleri ölüme götürüyor.Ama aldırış eden yok.Bu maddeleri gördükten sonra bile hayla sigara içebiliyorsanız diyecek bir şey bulamıyorum.Bu maddeler sizleri hasta etmeyi bırak direk ölüme götürüyor.

Paylas Bu Sayfayi FaceBook'ta Paylas

Nevzat Murat Seçkin 1994 Gebze

1 yorum var

  1. umut says:

    sigaranın faydalarıda vardır bunları unutmayalım

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

* 

 

 

 

 

Reklamlar


Warning: strpos() [function.strpos]: Offset not contained in string in /home/guncelbi/public_html/wp-content/themes/blogify 4/advanced-excerpt.php on line 234
Önceki yazıyı okuyun:
Askerlik Düşecekmi
Askerlik Düşecekmi ?

Kapat