KPSS’ye Nasıl Çalışılır ?

Bir çok kişinin hayatı bu sınavda belirir.Bu sınav bir çok insanın dönüm noktasıdır diyebiliriz.Bizde sizlere doğru bir ders çalışma programı vereceğiz.Bu programı denemekte fayda vardır.Eğer kazanmak istiyorsanız dikkatli dinleyin.

KPSSye Nasıl Çalışılır 300x225 KPSSye Nasıl Çalışılır ?

KPSS’ye Nasıl Çalışılır

1.Bilmediğiniz konular hakkında internetten ders dinleyin veya kitaplardan çalışın.Ama sadece interneti ders amaçlı kullanın.

2.Türkçe soruları verilen anlama ve yorumlamaya dayalıdır fakat matematik,tarih,vatandaşlık derslerinde sorulan sorulan bilgi sorularıdır. Bu sebeple hazırlanacak çalışma programının bu yönde hazırlanması çok önemlidir

3.Hazırlığa başladığınız andan itibaren Kpss’de çıkan soruları bitirip sonra başka kaynaklardan soru çözmeye başlayın.

4.Bol bol tekrar yapın.

5.Aklınızda ders çalışmaktan başka bir şey varsa onu aklınızdan kesinlikle atın yoksa çalıştığınızın bir anlamı kalmaz.

6.Kitap seçerken bir çok kitap alın.Çünkü her kitapta farklı bilgiler vardır.Önemsiz dediğiniz bir kitap Kpss’de soru olarak karşınıza çıkabilir.

7.Kpss’ye başlamadan önce kendinize bir program yapınız.Hangi derslerde zayıfsanız o derslere ağırlık verin.Ama öbür dersleride boşlamayın.

8.Sevmediğiniz dersleri programın ilk saatine sevdiğiniz dersleri ise en sona koymaya özen gösterin.

Sizlere yardımcı olmak istedik.Yazdığımız konunun bir yararı olacağına inanıyorum.Düzenli bir programla isteyerek çalışırsanız bunu başarabilirsiniz.Biraz gayret ile her şeyi yapabilirsiniz.Şimdiden iyi çalışmalar.Başarılar dileriz.

Paylas Bu Sayfayi FaceBook'ta Paylas

Nevzat Murat Seçkin 1994 Gebze

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

* 

 

 

 

 

Reklamlar


Warning: strpos() [function.strpos]: Offset not contained in string in /home/guncelbi/public_html/wp-content/themes/blogify 4/advanced-excerpt.php on line 234
Önceki yazıyı okuyun:
Gusül Abdesti Nasıl Alınır
Gusül Abdesti Nasıl Alınır ?

Kapat